Balti liiga poolfinaalides kohtuvad Tartu Bigbank – Pärnu ja Selver/TalTech – Võru Barrus

07.03.23
Tartu Bigbank ja Pärnu VK alustavad poolfinaali. Foto: Marko Uusküla/volley.ee

Juba sel kolmapäeval tehakse algust meeste Eesti meistrivõistluste poolfinaalidega, kui esimene mäng peetakse paaris Selver/TalTech – Võru Barrus Võrkpalliklubi. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi, selle paari avamäng toimub reedel.

Poolfinaalpaarid moodustati Balti liiga põhiturniiri tulemuste põhjal. Esimeses poolfinaalis kohtuvad 1. asetusega meeskond ja 4. asetusega meeskond ning teises poolfinaalis 2. asetusega meeskond ning 3. asetusega meeskond.

Kolmapäeval, 8. märtsil peetakse esimene mäng Selver/TalTechi ja Võru Barrus VK vahel. Mäng TalTechi spordihoones algab kell 19.00 ja on otsepildis nähtav nii Duo 5 kui Postimehe vahendusel.

Seeria teine mäng toimub 12. märtsil kell 18.00 Võrus ja kolmas 16. märtsil kell 19.00 TalTechi spordihoones. Vajadusel peetav neljas mäng 19. märtsil kell 17.00 Võrus ja viies Tallinnas 22, märtsil kell 19.00.

Balti liiga omavahelised mängud lõppesid kolmel korral Selver/TalTechi võiduga, kes sai kirja ühe 3:1 ja kaks 3:0 võitu. Võru saagiks jäi üks 3:0 võit.

Tartu Bigbanki ja Pärnu VK seeria avamäng peetakse reedel, 10. märtsil algusega kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones. Mängu näeb otsepildis nii Duo 5 kui Postimehe vahendusel.

Seeria teine mäng peetakse 12. märtsil kell 17.00 Pärnus ja kolmas 15. märtsil kell 19.00 Tartus A Le Coqi spordihoones. Vajadusel toimub neljas kohtumine 19. märtsil kell 19.00 Pärnus ning viies Tartu Ülikooli spordihoones 22. märtsil kell 19.00.

Balti liigas Pärnu Bigbanki meeskonnast jagu saada ei suutnud, Tartu võitis kõik neli kohtumist tulemusega 3:0. Viimati oldi vastamisi Balti liiga poolfinaalis, kus Bigbank 3:1 peale jäi.

Vaata ajakava.

Poolfinaalide võitjad kohtuvad ning riigi meister selgub nelja võiduni mängitavas finaalseerias. Esimene, kolmas, viies ja vajadusel seitsmes mäng peetakse kõrgema asetusega meeskonna kodus.

Pronksmedalisti selgitamiseks kohtuvad poolfinaalide kaotajad ning kolmanda koha omanik selgub kolme võiduni mängitavas seerias. Esimene, kolmas ja vajadusel viies mäng peetakse kõrgema asetusega võistkonna kodus.