Balti liiga nädala avab tabeli esimese ja viimase meeskonna mõõduvõtt

01.02.23
Pärnu VK ja Tartu Bigbanki mäng. Foto: Aivar Kütt/Pärnu VK

Meeste Balti liiga nädal algab seekord neljapäeval, mil Pärnus kohtuvad kell 19.00 Pärnu Võrkpalliklubi ja Tartu Bigbank. Mäng on otsepildis nähtav ka Postimehe vahendusel. 

Tartul on tabelis esimesena 46 punkti ja lähimast jälitajast Selver/TalTechist (45 punkti) kolm mängu vähem peetud. RTU/Robežsardze/Jurmala on kolmas 28 silmaga, neljandal positsioonil paikneb 27 punktiga Jekabpilsi Luši, viies on 23 punktiga Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme, kuues 19 punktiga Võru Barrus Võrkpalliklubi ja seitsmes 13 punktiga Pärnu Võrkpalliklubi.

Vaata tabeliseisu ja ajakava.

Kõik kolm senist omavahelist kohtumist Pärnuga on võitnud Tartu meeskond tulemusega 3:0.

Alar Rikbergi juhendataval Bigbankil on ees väga tihe graafik, lisaks neljapäevasele mängule on neid sel nädalal ootamas veel kaks kohtumist Läti klubide Jekabpilsi ja Daugavpisliga.

“Põhieesmärk on meie jaoks Balti liiga põhiturniiri võit kindlustada. Mul on hetkel vigastuste tõttu mitu mängijat väljas ja tuleb kombineerida mänguaja jagamist ja tulemuse saavutamist. Ei tahaks põhiturniiri võitja otsustamist viimastele mängudele jätta. Ja see nädal, mille põhiturniiri võitja vabaks saab (sest pääseb otse poolfinaali-toim.) kulub vigastustest taastumiseks jms marjaks ära. Sellest nädalast tahame seega kindlasti võtta maksimumpunktid,” sõnas Rikberg.

Pärnu peatreener Toomas Jasmin pole viimastes mängudes saanud kasutada randmevigastusega hädas olevat sidemängijat Richard Voogelilt ja tema asemel on mängu juhtinud abitreener Karl Lilles. “Voogeli olukord on läinud paremaks, aga homme ta veel ei mängi. Võib-olla pühapäeval saab, aga kindel pole ja lõhkuda teda kindlasti plaanis pole, tabeliseis sellest enam ei muutu. Teised on olemas, va Hindrek Pulk,” sõnas Jasmin.

Pühapäeval kell 17.00 kohtub Pärnu Selver/TalTechiga. “Mõlemas mängus mul väga suuri ootusi pole, siis on ka pettumus väiksem. Aga muidugi läheme me võitlema ja eks palju oleneb sellest, kuidas alguses minema saame. Võimalik, et jagan ka mänguaega rohkem kui tavaliselt.”