Alar Rikberg: Lihtne matemaatika ütleb, et kõigile karikaid ei jagu

29.09.23

Neljapäeval, 28. septembril toimus Tallinnas Postimehe maja maaligaleriis Eesti klubivõrkpalli 2023-24 hooaja avaüritus, kus oma uue hooaja plaane tutvustasid Cronimet liigas ja Eesti meistrivõistlustel osalevad meeskonnad. Kõige kõrgemal tasemel on sel hooajal võistlemas 4 Eesti klubi.

Cronimet liiga 2023-24

Hooajal 2023-24 osalevad liigas 8 meeskonda – 4 Eestist, 3 Lätist ja 1 Leedust. Eesti võistkonnad: Bigbank Tartu (peatreener Alar Rikberg), Selver/TalTech (peatreener Andres Toobal), Barrus Võru VK (peatreener Oliver Lüütsepp) ja Pärnu Võrkpalliklubi (peatreener Toomas Jasmin).

Läti võistkonnad on RTU Robežsardze/Jurmala, Ezerzeme/Daugavpils Universitāte ja Jēkabpils Lūši. Leedust osaleb Gargždai Amber Volley.

Eesti meeskondade peatreenerid ja mängijad:

Rasmus Meius ja Oliver Lüütsepp. Foto Brit Maria Tael

Oliver Lüütsepp / Barrus Võru VK: “Eelmisel aastal uue tulijana oli skeptikuid, kes ekslikult arvasid, et võib-olla meie entusiasm pikalt ei kesta. Aga sel aastal läheme sama tuhinaga peale ja loodan, et jaksame Võrus sama ägedat asja teha. Meile endale meeldis, sportlik tulemus meeldis. Oli hetki kui tahtsime kodupubliku ees veidi stabiilsemat mängu näidata, aga loodame, et see jääb siis siia aastasse. Meie märksõnad võikski olla hea, stabiilne ja atraktiivne võrkpall läbi hooaja ja küll siis tuleb ka tulemus, mida me väärime selle mänguga.”

Rasmus Meius / Barrus Võru VK nurgaründaja: “Usun, et seekord on Võrul teha paremad tulemused kui eelmisel hooajal. Aga kogu liiga on ühtlasem, nii et eks näis kuidas tegelikult läheb. Nagu peatreener ütles, tahaks mõnes finaalis mängida ja kui juba finaali on jõutud, siis ka midagi pea kohale tõsta!”

Toomas Jasmin ja Andrus Raadik. Foto: Brit Maria Tael

Toomas Jasmin / Pärnu VK: “Klubi juhatuse poolt ja ka minul endal isiklikult on uue hooaja eesmärgid seatud veidi kõrgemale kui eelmisel hooajal tulemused olid. Sel hooajal tahaks kõik tiitlid võita, madalamale ei tahaks eesmärke seada.”

Andrus Raadik / Pärnu VK nurgaründaja enda rollist meeskonnas: “Kaotama ma siia klubisse ei tulnud ja seda mentaliteeti ma üritan ka noortesse süstida!”

Andri Aganits. Tagaplaanil Andres Toobal. Foto: Brit Maria Tael

Andres Toobal / Selver/TalTech: “Suvi möödus kiirelt, tegelikult oleks tahtnud rohkem aega meeskonna ettevalmistusega tegeleda. Sel hooajal on meie meeskond varasemast erinev. Oleme suutnud leida lahendused, kus meil on trennides rohkem mehi kohal, see tõstab treeningute kvaliteeti ja efektiivsust. Koosseisuga oleme leidnud kombinatsiooni noorusest ja kogemusest, lisaks kaks välismängijat – prantslasest sidemängija Valentin Bouleau ja diagonaalründaja Matthew Aubrey Austraaliast. Meil on sel aastal iga positsiooni peale korraliku kvaliteediga mängija võtta.”

Andri Aganits / Selver/TalTech temporündaja pühapäevasest Cronimet liiga avamängust Bigbank Tartu vastu: “Meil on hea meel, et see hooaeg saab alguse samas saalis, kus see kevadel meie jaoks nii edukalt lõppes! Oleme natuke erinevas seisus, meil on tartlastega võrreldes hooajaeelset mängupraktikat veidi vähem. Hooaja algusele omaselt tuleb ilmselt tõuse ja mõõnasid mõlemal meeskonnal, aga ma loodan, et tuleb hästi põnev mäng ning ootan kõiki pühapäeval TalTechi spordihoonesse!”

Alar Rikberg ja Aleksander Eerma. Foto: Brit Maria Tael

Alar Rikberg / Bigbank Tartu: “Konkurendid on lubanud kõik tiitlid ära võtta, ilmselgelt jääb puudu ja kõikide eesmärgid täituda ei saa. Minul on sel hooajal väga mõnus meeskond, palju toredaid ja ühtehoidmaid inimesi. Ma ei ütle, et oleme peamised favoriidid kõikides sarjades, ja et me peaksime kõik karikad võitma, aga selliste toredate inimestega töötamine loob eeldused ja me võtame sellise plaani, et me areneme ja muutume iga päev, iga nädal ja iga kuu järjest paremaks. Ja kui me seda õigesti teeme, küll meile ka siis midagi näppude vahele jääb. Hooaja ettevalmistus on kulgenud plaanipäraselt. Ja isegi kui me esimeses, teises või kolmandas voorus ei mängi kõige ilusamat võrkpalli või kui meie asjad ei suju kõige paremini, siis võtame seda kui osa protsessist.”

Aleksander Eerma / Bigbank Tartu sidemängija: “Meil on tõepoolest väga lahe punt koos, ma olen päris kindel, et me läheme iga mänguga paremaks ja me saame sellise sümbioosi kokku, millega õigel hetkel kõigi tiitlite eest võidelda.”

Cronimet liiga põhiturniiril mängitakse 3 ringi kodus-võõrsil süsteemis. Põhiturniir algab 1. oktoobril ja lõppeb 18. veebruaril. Põhiturniiri järel mängitakse 2-mänguline play-offid. Play-off on 2-mänguline, teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis, vajadusel otsustab edasipääseja “kuldne geim”. Play-off mängud on planeeritud 24. veebruarile ja 2. märtsile. Nelja meeskonna vaheline kahepäevane finaalturniir Final Four toimub 8.-10. märtsil põhiturniiri võitja kodusaalis.

Eesti meister selgitatakse välja 2024. aasta kevadel peale Cronimet liiga võitja selgumist.