Saaremaa sai Lätis üllatuskaotuse

21.02.19

Credit24 meistriliiga veerandfinaalide kõige suurem üllatuspomm lõhati Jekabpilsis. Eelmisel kevadel 3. kohaga lõpetanud, aga sel hooajal palju kahvatumalt esinenud ja põhihooaja 7. kohal lõpetanud Jekabpils Lūši võttis kodusaalis tiitlikaitsja Saaremaa VK vastu võidu 3:1 (29:27, 25:20, 23:25, 25:23) ja asus seeriat 1:0 juhtima.

Kodumeeskond, kes on end sel hooajal korra juba tõestanud üllatusvõimelisena võites eelmise aasta lõpus vastu ootuseid Läti karika, näitas esimestest pallivahetustest alates, et tiitlikaitsjast favoriidil pole kerget mängu oodata. Esimeses geimis juhtis Lūši pidevalt kuni päris viimaste punktideni, siis tekkis korra ka saarlastel võimalus, aga tasavägine lõpp läks siiski koju. Teise geimi võttis Jekabpils juba üpris kindlalt. eriti kahes esimeses geimis, aga ka kokkuvõttes, oli Saaremaal probleeme vastuvõtuga (vaid 26%) ja sellest kannatas loomulikult rünnakute kvaliteet – nii realiseeris Siim Põlluäär esimeses kahes geimis 20-st tõstest vaid 7 ehk 35%-liselt. Kolmandas ja neljandas kasutas peatreener Urmas Tali diagonaalründajana Samuel Boehmi, kes tegutses oluliselt paremini lüües 35-st tõstest punktiks 18 ja lisas 3 serviässa ning blokipunkti.

Mängu kokkuvõttes oligi Boehm kaotajate parim 22 (+16) punktiga, nurgaründaja Eddie Rivera lisas 17 (+11).

Võitjate poolel säras Eriks Voronko 23 (+13) punktiga, ühtlaselt hästi panustasid Janis Medenis (12 punkti), Rihards Pukitis (12), Zigurds Adamovics (11) ja Vladislavs Blumbergs (11). Mängu statistika leiab SIIT

“Me ei alahinnanud vastast, teadsime, et tuleb tõsine mäng, sest Jekabpils oli läbi hooaja kõigile raske vastane,” kommenteeris Urmas Tali ootamatut kaotust, “järgmise 48 tunni jooksul on peamine ülesanne mängijate eneseusk taastada. Midagi pole kadunud, laupäeval läheb Kuressaares andmiseks, kaks mängu on veel ees!”

Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria teine mäng selles paaris mängitakse laupäeval kell 19:00 Kuressaare spordihoones. Kui vaja läheb kolmandat, siis see mäng toimub pühapäeval kell 16:00 samuti Kuressaares.