Credit24 Meistriliigas laupäeval karikafinaali kordus

15.01.21

Sel nädalavahetusel mängitakse Credit24 Meistriliigas viis mängu. Neist vaid üks, aga seda põnevam, toimub Eestis kui laupäevases esimeses mängus on Aadu Luukase karikafinaali kordusetenduses vastamisi Bigbank Tartu ja Selver Tallinn.

Laupäeval kell 16:00 Tartu Ülikooli spordihoones Bigbank Tartu vs Selver Tallinn

Veidi vähem kui kuu aega tagasi alistas Selver Tallinn siinsamas saalis Bigbank Tartu ja võitis 2020. aasta Aadu Luukase karika. See lisab sellele mängule kindlasti täendavat intriigi.

Tartlased on liigatabelis 9 võidu ja kahe kaotusega 2. kohal, Selver kohe nende kannul 7 võidu ja 3 kaotusega. Vaid punkt eristab neid kahte meeskonda, kusjuures mõlemal on ette näidata ilus seeria – Bigbank on võitnud viimased 4, pealinna meeskond 7 mängu järjest.

Tegemist on liiga põhihooaja viimase mänguga, kus vastamisi kaks Eesti klubi, kõikides ülejäänud mängudes enne play-off‘e on meie klubid vastamisi lõunanaabritega.

Bigbank Tartu peatreener Alar Rikberg: „Peab tunnistama, et Selver on viimase kahe kuu jooksul näidanud muljetavaldavalt head mängu, aga kaotatud karikafinaal lisab meile kindlasti motivatsiooni. Tahame näidata, et suudame nendega vähemalt võrdselt mängida. Mängule lisab kaalu see, et kaotajal kaob põhimõtteliselt lootus põhihooaja võitu püüda, võitjal jääb teoreetiline võimalus Saaremaast mööduda veel alles.“

Selver Tallinn peatreener Rainer Vassiljev: „Tabeliseisu vaadates on see väga tähtis mäng. Ja tegemist igal juhul ühe meie põhikonkurendiga, just selliste mängude pärast me seda ju teemegi.“

Pealtvaatajaid saali ei lubata. Mängust teeb otseülekande Postimees.ee

Laupäeval kell 17:00 Jurmalas RTU/Robežsardze/Jurmala vs TalTech

Kahe tehnikaülikooli derbi. Meeskonnad asuvad tabelis kõrvuti, RTU 6. (5 võitu – 5 kaotust) ja TalTech 7. kohal (3 võitu ja 8 kaotust), aga punkte on lätlastel oluliselt rohkem, vastavalt 17 ja 11. Esimeses ringis oma kodusaalis oktoobri lõpus kaotas TalTech kindlalt 0:3.

Laupäeval kell 18:00 Jekabpilsi spordihoones Jekabpils Lūši vs Pärnu VK

Pärnu alustas uut aastat kahe rabeda mänguga. Eelmisel laupäeval jäädi selgelt 0:3 alla Selver Tallinnale, pühapäeval võeti raske 3:2 võit TalTechi üle. Lūši käis viimati palliplatsil detsembri keskel kui Tallinnas saadi kaks 0:3 kaotust. Esimene neist Selveri ja teine TalTechi vastu. Esimese ringi mäng nende kahe meeskonna vahel lõppes lätlaste 3:2 võiduga, aga see on ka ainuke, mille Jekabpils Eesti klubide vastu sel hooajal on võitnud. Kõik ülejäänud mängud meie meeskondade vastu on Lūši 0:3 kaotanud.

Igatahes tõuseks Jekabpils võiduga Pärnust mööda tabeli 4. reale.

Pühapäeval kell 15:30 Jurmalas RTU/Robežsardze/Jurmala vs Pärnu VK 

Nädalavahetusele minnakse vastu Pärnu kahepunktilises eduseisus, aga pühapäevase mängu alguseks võib seis juba muutunud olla. Kuna vahed on väikesed, siis mäng lähikonkurendiga on igal juhul mõlemale väga oluline. Pärnul on vaja korrata esimese ringi tulemust, kus kodusaalis anti vastastele küll esimene geim, aga seejärel kolmes järgmises ei saanud lätlased enam 20-t punktigi täis. 

Pühapäeval kell 17:00 Jekabpilsi spordihoones Jekabpils Lūši vs TalTech 

Jekabpils peab sel nädalavahetusel tõestama, et suudab võita lisaks kodustele konkurentidele ka võrkpallimaa meeskondi. TalTech peaks olema hetkel teoreetiliselt, st. tabelit vaadates, Eesti satsidest neile kõige jõukohasem. Janis Sirelpuu hoolelaused see-eest teavad, et selle nädalavahetuse Läti tuurilt maksimaalsed 6 punkti võttes tõuseksid oluliselt nende võimalused 7ndalt kohalt ülespoole ehk paremale play-off’i positsioonile tõusta.

Credit24 Meistriliiga tabeliseis SIIN.