10 klubiga Credit24 Meistriliiga uus hooaeg tõotab tulla väga tasavägine

17.08.20

26. septembril saab avalöögi uus Credit24 Meistriliiga hooaeg, kus osaleb viis klubi Eestist, neli Lätist ja üks Leedust. Liiga taset tõstab mitme heal tasemel mängija liitumine koduriigi klubidega, tugevad leegionärid ja nelja klubi eurosarjas osalemine.

Eestist teevad kaasa Selver Tallinn, Saaremaa Võrkpalliklubi, Pärnu Võrkpalliklubi, TalTech ja Bigbank Tartu. Lätist osalevad RTU Robežsardze/ Jūrmala, Daugavpils Universitāte/ Ezerzeme, VK Biolars/Jelgava, Jēkabpils Lūši ning Leedut esindab Klaipeda Amberi meeskond.

Saaremaa VK ja Pärnu VK teevad taas kaasa ka eurosarjas, osaledes CEV Challenge Cupil. Ka lätlaste Jekabpils ja RTU panevad end Euroopa klubisarjas proovile.

Credit24 Meistriliiga põhiturniiril mängitakse kaks ringi kodus-võõrsil süsteemis, Final Four toimub veerbuari lõpus põhiturniiri võitja kodusaalis. 23. detsember kuni 17. jaanuarini on liigas rahvuskoondiste kogunemiste tõttu mängupaus.

Eelseisev hooaeg tõotab tulla väga tasavägine, sest klubide komplekteeritus on viimaste aastate põnevaim. Teiste seas hakkavad koduses liigas mängima mitmed aastaid välisliigades pallinud koondislased nagu Kristo Kollo ja Andrus Raadik ning Siim Põlluäär.

Selver Tallinn tõi peatreeneritoolile Rainer Vassiljevi ja on mängijatest värvanud ka koondise nurgaründajad Kristo Kollo ja Andrus Raadiku. Olulised liitujad on ka linnarivaali TalTechi ridades pallinud diagonaalründaja Mihkel Nuut ning kaks viimast hooaega Saaremaa Võrkpalliklubis mänginud Mart Toom. Selveris jätkavad Oliver Orav, Mihkel Varblane, Renet Vanker, Marx Aru, Rauno Haidla, Sten Vahtras, Helger Hääl. Viimati sõlmiti leping soomlasest sidemängija Niko Haapakoskiga, kes mängis eelmisel aastal Küprose liigas ja on esindanud ka Soome rahvusmeeskonda.

Saaremaa Võrkpalliklubi peatreenerina jätkab Ioannis Kalmazidis. Diagonaalründajana hakkab tegutsema Hindrek Pulk, kes eelmisel hooajal Prantsusmaal mängis. Meeskonnas jätkavad Keith Pupart, Johan Vahter, Alari Saar, Markus Uuskari, Helar Jalg, Rauno Tamme, liitus Ragnar Kalde (TalTechist).

Värvatud on ka mitmeid korralikul tasemel leegionäre nagu juba varasemast tuttav sidemängija Alexander Tusch Austriast. Teine side on Nikodem Krzysztof Wolanski Poolast, kes on muuhulgas pallinud tugevas Poola liigas ning esindanud oma riigi noortekoondist. Samuti liitub Saaremaaga brasiillane Evandro Dias De Souza, kes eelmisel klubihooajal pallis Saaremaaga CEV Challenge Cupil kohtunud Kfar Saba klubis. Saaremaa särgi tõmbab selga ka soomlasest tempomees Sauli Sinkkonen, kel on mitme välisliiga kogemustepagas. Tempoosakonnas hakkab tema kõrval tegusid tegema brasiillane Wennder Carlos Lopes.

Bigbank Tartus teeb esimese hooaja peatreenerina Alar Rikberg. Meeskonnas jätkavad pea kõik eelmise hooaja mängijad: Kert Toobal, Rait Rikberg, Märt Tammearu, Siim Tammearu, Albert Hurt, Alex Saaremaa, Kevin Soo, Ronald Järv, Stefan Kaibald, Hergo Hansman. Olulisim liituja on kodumaale naasev diagonaalründaja Siim Põlluäär. Võistkonnast lahkusid Curtis Stockton ja Mihkel Tanila.

Pärnu Võrkpalliklubi eesotsas jätkab peatreenerina Avo Keel. Ka mitme senise põhimehega on lepingud sõlmitud ning värvatud varasemast tuttavad leegionärid. Nii mängivad Pärnu särgis eestlastest Taavet Leppik, Martti Keel, Kaur Erik Kais, Silver Maar, Sander Kasela, Karl Mattias Prangli, Richard Voogel, Tony Tammiksaar, Markus Veltson. Pärnu eest hakkavad medalite nimel võitlema ka erinevatst hooaegadest juba tuttavad lätlased Atvars Ozolinš, Toms Švans ja Kristaps Platacs.

TalTechi juhendab jätkuvalt Janis Sirelpuu. TalTech saab uuel hooajal arvestada Mihkel Tanila,  Aleksander Eerma, Valentin Kordase, Tamur Viidalepa, Sten Perilluse, Joonas Popmani, Rasmus Meiuse, Jörgen Vanamõisa, Karlo Remy Kallendi ja Cris-Karlis Lepaga.